Misja - Chór Sokół MCKiS Jaworzno

Chór Sokół
Chór Sokół
Przejdź do treści

Misja

Misja
       Głównym zadaniem i misją chóru jest SPIEWANIE! a tak, że oprawa muzyczna mszy świętych i uroczystości w naszej parafii, ale poza tym chór chętnie uczestniczy w przeglądach chóralnych koncertach i występach gościnnych w innych parafiach.
        W repertuarze chóru można znaleźć wykonania pieśni Patriotycznych, a także folklorystycznych.

   Jednym z najlepszych sposobów prezentowania duchowości, jak i innych treści religijnych są pieśni,  które łączą muzykę i słowo, zapadając głęboko w sercu człowieka. W pieśniach realizuje się idea wychowawczego oddziaływania, kształtowania duchowej sylwetki, ubogacania duchowości chrześcijan. Poza całą dydaktyką pieśni ważnym elementem jest ich funkcja   wyrażania uczuć, naszej pobożności i naszych emocji. Istnieje niewątpliwie duży związek między kultem a śpiewaniem pieśni. Im większe jest zaangażowanie w śpiewie, tym głębsze jest   przeżycie duchowe, gdyż śpiew ma wymiar duchowy, człowiek, który śpiewa, wyraża swoje najgłębsze "ja".
„Ten kto   śpiewa, dwa razy się modli” - św. Augustyn

          
Wspólne śpiewanie ma pozytywny wpływ na samoocenę i daje poczucie przynależności do grupy. A to szczególnie ważne dla ludzi odczuwających samotność. Naukowcy radzą: śpiewajmy dużo i głośno. W czasie śpiewania uwalniana jest dopamina, zwana hormonem szczęścia, i obniżany poziom stresu. Śpiew wpływa korzystnie na trzy systemy ludzkiego organizmu:
fizyczny, psychiczny i emocjonalny.

Dyrygenta Chóru Sokół

Wróć do spisu treści